GÖRÜŞLERİNİZ
Muhammed Yusuf Can İSLAMOĞLU (Lise1. Sınıf)

Bir sorunun birden fazla çözümü olduğunun en ufak bir hatanın en başa dönülmesine neden olduğu bu yüzden her adımı dikkatlice yapmam gerektiğini öğretti. Bunu en çok da strateji oyunlarında keşfettim.

Hilal ÖNDER (6. Sınıf)
Buraya geldim geleli hayata bakış açım değişti diyebilirim. O kadar çok şey öğrendim ki bu kağıda sığmaz. Eğer başarılı olmak istiyorsanız veya başarılıysanız ve bu başarınızı ilerletmek istiyorsanız ZEKAM kursuna gelin hayatınızdaki değişiklikleri siz de görün. Öğretmenin söylediğini hemen anlayabiliyorum. Hızlı yazıyorum hızlı okuyorum. İçimde sürekli çalışma isteği oluyor. Mutluyum. Buraya geldiğime hiç pişman olmadım. Ve herkese tavsiye ederim. Burası çok güzel…
Büşra BALANTEKİN (7. Sınıf)

Hafızamı daha iyi kullandığımı fark ettim. Hayal dünyamı kullanarak daha güzel metinler yazabiliyorum. Her şeyden önemlisi artık daha pozitif düşündüğümü fark ettim. Ve daha sayamayacağım birçok katkısı oldu bu kursun, vaktimi çok iyi değerlendirdim bence, Herşey için teşekkürler.

Zeynep KALKAN 4. Sınıf)

Eskiden resim yarışmalarına katıldığım zaman hiçbir şey kazanamazdım, ne çizeceğimi bilemezdim, hayal dünyam daha sınırlıydı ama zekam kursuna başladığım zaman görsel açıdan çok ilerledim hatta Zekam’dan dolayı yarışmada 2. oldum. Ben kendim de değiştiğimi hissediyorum. Buraya gelme sebebim derslerimde ve sınavlarımda dikkatimi toplayamadığım için yanlış yapıyordum ama gittikçe ilerlemeye başladım ve en yukarıdayım burada çok şey öğrendik. Etkinliklerde çok eğlendim, değişik fikirler ürettik, farklı kişiler tanıdım. Hepsi de çok güzeldi.

Aziz ÖNDER (4. Sınıf)

Zekam Programı bana yararlı oldu. Artık tahtadaki yazıyı bakarak deftere yazmada daha hızlıyım. Dinlediklerim aklımda daha iyi kalıyor, daha hızlı öğreniyorum. Etkinlikler çok eğlenceliydi her etkinlikte farklı birşey öğrendik. Öğrendiğim teknikleri derslerimi çalışırken de kullanıyoru. Bence kesin diğer çalışmaların da etkisi olmuştur.

Yunus Emre KÜÇÜK (4. Sınıf)

Öğretmenim yazı yazdırırken söylediği şeyleri uzun süre aklımda tutup hızlı yazabiliyorum. Okuduğum birşeyi hemen anlayabiliyorum. Bir problemle karşılaştığımda daha rahat çözüyorum. Dikkatim arttı, gözümden birşey kaçmıyor artık ve öğretmenimin söylediği bir konu hakkında hazırlık yapmadan uzun süre konuşabiliyorum. Bu programda en ilginç etkinlik bence hafıza çivileriydi. Bu programdan çok şey öğrendim. Herkese teşekkür ederim.

Yağmur ER (3. Sınıf)
Kurs süresince yaptığımız herşey çok güzeldi. Sadece oyunlar değil bütün etkinliklerin çok faydasını gördüm. Bazı etkinlikler zordu ilk zamanlar yapmakta zorlansak bile sonunda yapabildik. Burada öğrendiklerimi sürekli tekrarlayacağım. Şimdi kurs bitiyor ama yeniden başladığında ben tekrar gelmek istiyorum.
Zehra GÜVEN (5. Sınıf)

Kitap okumayı sevmemi sağladı, özgüvenim daha çok arttı, bir şeyi anlatırken gereksiz kelimeleri artık çok fazla kullanmıyorum, daha da güzel konuşmaya başladım, hazır cevapların yararı çok oldu. Herşeyi daha iyi kavrıyorum, okuduğumu daha çabuk anlıyorum. İyi ki buraya gelmişim.

Arda GÜLEN (6. Sınıf)

Eskiden derslere ilgim azdı çalışmazdım, şimdi anlıyorum hem de net. Eskiden 4-5 kere okuyordum, şimdi bir kere okuyorum artık daha iyi anlıyorum. Bir probleme çözüm üretme konusunda iyi değildim, şimdi iyi olduğumu düşünüyorum. Problemler konusunda çok düşünemezdim şimdi yavaş yavaş anlıyorum. Ama daha net anlıyorum.

Ferzan Şamil ERGÜL (6. Sınıf)

Güzel biyerdi, dersler eğlenceliydi, unutkanlığım azaldı, okumam hızlandı, hafızam kuvvetlendi, hayal gücüm ve problem çözme yeteneğim gelişti, pes etmemek yenilgiye dayanabilme gücü kazandırdı. Yazım güzelleşti, öğrenmem hızlandı. Çok sıkıcı bile olsa eğlenerek öğrenmeyi öğrendim. Kendimi daha gelişmiş hızlı kendine güvenen biri olarak hissediyorum. Ailemle iletişimim de gelişti, onları anlamayı öğrendim. Herşey için çok teşekkür ederim.

Talha Enes TUNCER (6. Sınıf)

Birinci dönemin sonunda üç zayıfım vardı, ikinci dönem teşekkür aldım, kitap okumayı sevmiyordum şimdi her hafta bir kitap alıyorum kütüphaneden ve zevk alarak okuyorum, ders çalışmaya odaklanamıyordum artık çalışabiliyorum, problemlere çözüm üretebiliyorum.

Mustafa Selim ÇELİKUS (7. Sınıf)

Zekam programıyla okuduğumu anlama hızım arttı. Bir probleme çözüm üretme konusunda çok iyiyim. Büyük insanlar gibi düşündüğümü ve düşünce ürettiğimi görüyorum. Sınıfta derslere rahatlıkla katılıyorum. İyi ki bu programa katılmışım.

Furkan Musab AYBEK (8. Sınıf)

Bu programa başlamadan önce okuduğumu anlamam zayıftı. Uzun zamanda az soru çözüyordum, çünkü anlamak için bir soru üzerinde çok duruyordum. Şu anda soruları daha hızlı anlayıp daha çok soru çözüyorum. Problemlere daha aydınlatıcı ve daha çok çözüm üretiyorum. Önceden bir hafta içinde bir proje bulabiliyordum, şimdi daha kısa zamanda daha çok fikir ve proje üretiyorum. Bundan da çok zevk alıyorum. 

Melih ÜNLÜTÜRK (4. Sınıf)

Arkadaşlarımla daha iyi geçiniyorum, öğretmenimi daha dikkatli dinliyorum, daha çok parmak kaldırıyorum, insanlarla kolay iletişim kuruyorum, arkadaşlarım beni konuştursa bile dikkatim dağılmıyor. Bir soru sorulduğunda cevap hemen beynime geliyor, daha hızlı düşünüyorum, daha çok kitap okuyorum artık. Eskiden kendime güvenmiyordum, şimdi kendime daha çok güveniyorum, bu yüzden halkoyunlarına katıldım, çok güzel oynuyorum, buraya severek geliyorum, Pazar günleri erkenden kalkıyorum buraya gelmek için…

Ekrem Behiç DOĞAN ( 4. Sınıf)

Bu kursa gelmeden önce daha az konuşabiliyorudum, şimdi konuşmam gelişti, özgüvenim arttı, insanlarla konuşmaya utanıyordum, şimdi daha iyi iletişim kurabiliyorum, derslerde daha hızlı yazmaya başladım, derslerden geri kalmıyorum, kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Özellikle bu kurdaki etkinlikler oldukça zorluyor, aralarda eğleniyorum. Pazar günü uyumak yerine erken saatte buraya gelip zihinimi geliştiriyorum. Zeka oyunları çok zevkli, her aşama bizi daha da zorluyor, böylece gelişiyoruz.

Ayşe Hümeyra AYBEK (5. Sınıf)

Eskiden konuşurken gereksiz sesler çıkarıyordum ve şimdi onları aklımdan siliyorum, daha akıcı konuşuyorum. Şimdi anneme veya babama bir şey anlattığımda onlar bendeki değişimi farkediyorlar. Artık konuşurken daha anlamlı cümleler kuruyorum, bunu ben de fark ediyorum. Matematiğim gelişti, faklı yollar deneyerek keşfedebiliyorum. Okumam hızlandı. Bazı şeylere odaklanmam gerekiyor ve daha iyi odaklanabiliyorum, aklımda tutabiliyorum, hafızam gelişti.

Ahmet Eren YILMAZ (3. Sınıf)

Birçok şeyi aklımızda tutabiliyoruz. Mesela kitap okurken bir arkadaşımız benden okuduğumuz kitabı anlatmamı istiyordu, anlatamıyordum ama artık anlatabiliyorum. Okulda öğretmen bir hikaye söylediğinde aklımda tutup yazabiliyorum. Bakarak yazma, zeka oyunları gibi şeyler zekamızı geliştirdi, öğretmen bir şey sorduğunda daha kolay algılayabiliyorum. Okuduğum şeyleri arkadaşlarıma daha kolay açıklıyorum.

Zeynep Bengisu YILDIZ (5. Sınıf)
Çok güzel şeyler yaptık bu kurda. Kitap okurken aklımda daha çok kalıyor artık. Zeka oyununda zor aşamaları geçebildim. Zekam gelişti, bunu da aşamaları yapmamdan anlayabiliyorum. Çok eğlenceliydi, zaman zaman zor şeyler de oldu.
Şenay YÜKSELTÜRK (Öğretmen)

Ben de Ahmet'in annesi Şenay Yükseltürk :) ben katıldığımız kursu çok beğendim ama tek eleştirim okul zamanına denk geldiği için bizler yeterince zaman ayırmadık yani gerektiği gibi çalışmalar yapamadık. Yaz tatilinde daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Ahmet YÜKSELTÜRK (3. Sınıf)
Ben Ahmet Yükseltürk. 3. sınıfa gidiyorum. Orada yaptıklarımız çok zevkliydi. Hiç unutmıycam. Saatin nasıl geçtiğini bile anlamıyordum. Serbest dinleme metnini çok seviyordum. Artık daha dikkatli olmaya başladım.
Ekrem Behiç DOĞAN (4. Sınıf)

Bu programa katılmadan önce konuya tam konsantre olamıyordum ama şimdi daha iyi konsantre oluyorum. Eskiden okumam ve yazmam daha yavaştı ama şimdi daha hızlı okuyup daha hızlı yazıyorum. Bu program sayesinde özgüvenim arttı ve insanlarla iletişimim daha düzgünleşti. Bu programı hazırlayan hocalarıma çokça teşekkür ediyorum.

Saliha PEKTAŞ (3. Sınıf)

Buraya başladıktan sonra okuldaki derslerimi artık daha hızlı anlıyorum. Hem de öğretmenimin söylediklerini şimdi daha hızlı yazabiliyorum.

Sinem Ekinci (8. Sınıf)
Artık bir durum hakkında daha geniş yorum yapabiliyorum. Etkinlikleri ve dikkat oyunlarını yaptıkça kendime güvenim artıyor. Kelime haznem daha çok gelişti.
Semanur EMİR (8. Sınıf)

Ben önceden derslerde hiç bir şeye yetişemiyordum, başarım orta derecede idi. Bu programa başladıktan sonra ise daha hızlandım. Dersleri daha iyi anlıyorum. Bunun için herkese teşekkür ediyorum...

Tuğba AKGÜN (8. Sınıf)

Sınıfta Matematikten hiç işlem yapamıyor, tahtaya kalkmaya korkuyordum. Şimdi ise işlem yapabiliyorum, kendime güvenim arttı. Adeta başka bir Tuğba geldi.

© 2018 Milad Zeka Kavrama Akıl Mantık Gelişim Merkezi | Her hakkı saklıdır.