ZEKAM BİREYSEL

ZEKAM Bireysel Uygulama

Bireysel ihtiyaçlar kişiden kişiye değişir. Bazı çocuklar dikkat konusunda daha çok desteğe ihtiyaç duyarken, bazı çocukların kavrama hızı diğerleriyle aynı kulvarda olmayabilir. Bireysel ihtiyaçları gruptan farklı olan çocuklar bu ihtiyaçlarını giderme konusunda zorluk yaşamakta daha farklı sorunlara doğru yol almaktadırlar.

Özellikle de eğitim sürecinin ilk yıllarında yüksek heyecan ve merak duygularıyla başlayan yolculuk ihtiyaç farklılıklarının giderilmemesinden kaynaklanan farklı sorunlara evrilir. Bu aradaki farkı kapatma çabası çocuğun heyecanının kaybolmasına, merak duygusunun sönmesine ve öğrenilmiş çaresizlik duygusunun gelişmesine neden olur.

Başarıyı tatmaya her çocuğun ihtiyacı vardır. Hangi düzeyde olursa olsun her çocuğun başarabileceği mutlaka birşeyler vardır. Eğitimcinin rolü bu noktada başlar. Çocuğu tanımak, yapısını anlamak, ihtiyaçlarını farketmek ve buna yönelik bir çalışma sürecini başlatmak. Çünkü her çocuk özeldir ve her çocuk öğrenebilir.

Zekam Programı 6-9 yaş arası çocuklara ve grup çalışmasına katılamayacak öğrencilere birebir uygulanmaktadır. Yapılan ölçümlerle çocuğun ihtiyacı ve öncelikleri tepit ediler, analiz sonucuna göre programın içeriği hazırlanır. 

ZEKAM programının bireysel uygulamasında, oyun terapisi ve psikodrama tekniklerinden de faydalanılmaktadır.    

Hatfada iki - dört saat olarak planlanan program hafta içi ve hafta sonunda, öğrenci için uygun olan saatlerde uygulanmaktadır.

 

© 2018 Milad Zeka Kavrama Akıl Mantık Gelişim Merkezi | Her hakkı saklıdır.